تبلیغات
فداییان قرآن و ولایت - خطبه امام حسین ( علیه السلام ) درمكه

فداییان قرآن و ولایت

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

موضوع: حضرت امام حسین (ع) -ائمه اطهار -

امام حسین ( علیه السلام ) هنگام خرج از مكه ، بپاخاسته واین خطبه را ایراد فرمودند :
سپاس مخصوص خداوند است. آنچه اوخواهد همان شود ، هیچكس را توان انجام كاری نیست مگر به كمك او ، درود خدا بر رسولش باد . مرگ برای فرزندان آدم همانند گردن بند ، برگردن دختر بسته است ، و من آرزومند ملاقات نیاكان خود هستم همانطوركه یعقوب مشتاق دیدار یوسف بود .
امام حسین ( علیه السلام ) هنگام خرج از مكه ، بپاخاسته واین خطبه را ایراد فرمودند :
سپاس مخصوص خداوند است. آنچه اوخواهد همان شود ، هیچكس را توان انجام كاری نیست مگر به كمك او ، درود خدا بر رسولش باد . مرگ برای فرزندان آدم همانند گردن بند ، برگردن دختر بسته است ، و من آرزومند ملاقات نیاكان خود هستم همانطوركه یعقوب مشتاق دیدار یوسف بود . و برای من ازقبل ، زمینی كه باید شهادتگاه من باشد و پیكر مرا در خود جای دهد ، انتخاب شده است ، باید خود را به آن زمین برسانم . و گویی می بینم كه درزمین كربلا بند بند مرا گرگان بیابانها در( نواویس ) ازهم جدا می سازند . وشكمهای خالی خودرا پرمی كنند . و برای آدمی گریزازتقدیری كه قلم قضای الهی رقم زده مقدور نیست هرچه رضای خداوند است رضای ما خاندان رسالت درآن است.
بربلای الهی - این آزمون بزرگ وخطیر - صبرمی كنم واجر صابران با خداوند كریم است . آنان كه با رسول خدا( صلی الله علیه وآله ) خویشاوندی دارند از او جدا نگردند و دربهشت درمحضر او خواهند بود و چشم پیامبر عظیم الشأن اسلام به دیدار آنها روشن می شود ، واین وعده خداوند است كه دراو خلافی نیست.
هركس می خواهد جان خویش را در راه ما فدا كند وخود را برای لقای پروردگار خود آماده می بیند ، با همسفر شود كه من صحبگاهان حركت خواهم كرد ، انشاءالله .


 

برچسب ها: خطبه، امام حسین ( علیه السلام )، مكه،

نوشته شده در دوشنبه 22 آذر 1389 توسط مجتبی نباتی
مقام معظم رهبری

نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin